Laiškas Drūlijos pasakų skaitytojams

Laiškas Drūlijos pasakų skaitytojams

 

Pelėda Drūlija daugybę metų jaukiai gyvena mūsų namuose. Ji gimė istorijose, kurias kasdien sekėme savo mažiems vaikams. Dabar jie jau visiškai suaugę, tačiau Drūlija iki šiol prisimenama ir mylima kaip pati tikriausia šeimos narė.

Vienos pasakos atsirasdavo spontaniškai, čia pat reaguojant į mažųjų išgyvenimus, jų elgesį, patirtis ar nutikusius įvykius. Kitos būdavo kuriamos iš anksto –­ ­tuomet kruopščiai apgalvodavom turinį, siekdami kuo įdomiau, linksmiau ir patraukliau pateikti tai, kas mums atrodė labai svarbu.

Istorijos apie Drūlijos patyrimus bei atradimus greitai ir lengvai perduodavo vaikams įvairiausius dalykus: kad grįžus iš lauko dera savo batukus pasidėti į vietą, kad būtina kasdien išsivalyti dantukus ar kad retkarčiais kiekvieną iš mūsų gali aplankyti NE diena ir kaip galima būtų greičiau su ja atsisveikinti.

Pasakose slypinčios žinutės mažiesiems buvo žymiai priimtinesnės ir aiškesnės, nei tiesiai jiems sakomi prašymai, pasiūlymai bei patarimai! Vaikai jautėsi laisvai, nes patys sugalvodavo, ar taikyti ir kada taikyti Drūlijos atrastas tiesas savo gyvenime. (Spėju, kad ir jūs pastebėjote, kaip dažnai tiesioginiai raginimai „tinkamai“ elgtis, paliepimai, pamokymai ir ypač pamokslavimai nepasiekia tikslo, o neretai netgi sukelia mažyliams norą priešgyniauti.)

Mūsų dukra ir sūnus augo, pelėda Drūlija patyrė vis daugiau ir daugiau nuotykių, o mes žingsnis po žingsnio atradome žavų TERAPINIŲ PASAKŲ pasaulį. Įgijome žinių apie jų kūrimo metodus ir taisykles, kaupėme patirtį – tai drąsino mus kurti vis naujas istorijas, dar lengviau pasiekiančias mažųjų klausytojų mintis ir jausmus.

 

*****

Kiekviena Drūlijos pasaka visada prasidėdavo taip pat:

 Už devynių jūrų ir devynių marių, už devynių kalnų ir devynių slėnių,

 Už Didžiojo Skruzdėlyno ir Varlių Kūdros žaliuoja didelė giria.

 Pačiame tos girios viduryje yra pievelė,

 Tos pievelės viduryje stūkso senas senas ąžuolas,

 To ąžuolo kamiene yra drevė, o toje drevėje gyvena pelėda Drūlija.

Šie žodžiai stebuklingai veikė vaikus – jie iškart nurimdavo, smalsiai suklusdavo ir nekantriai laukdavo smagių pelėdžiukės nuotykių.

Terapinių istorijų įžanga yra ypatingai svarbi. Su ja susijęs PIRMASIS PATARIMAS  jums:

KIEKVIENĄ sykį atvertę Drūlijos pasakų knygą būtinai pradėkite jos skaitymą nuo įžangos – iš pradžių nukelkite savo mažylius už devynių jūrų ir devynių marių“, o jau tada skaitykite pasirinktą istoriją. Šie žodžiai kviečia vaikus įsipatoginti ir klausytis, padeda sukurti aplinką, atitraukiančią juos nuo kitų minčių bei rūpesčių ir leidžiančią kuo giliau panirti į pasaką.

 

*****

Sūnui ir dukrai Drūlija labai patiko – jie dažnai prašydavo vėl ir vėl sekti jau girdėtas istorijas, ilgai jas prisimindavo, o kartais net patys pasiūlydavo temas būsimiems pelėdos nuotykiams.

ANTRASIS PATARIMAS skirtas pakartojimams:

Tą pačią terapinę pasaką rekomenduojama skaityti keletą dienų iš eilės. Žinoma, jei vaikai prašo, galite kartoti ją ir po kelis sykius per dieną. Taip pasakos perduodama mintis vis labiau įsitvirtins, kaskart taps vis aiškesnė ir priimtinesnė. Tam, kad terapinės istorijos pasiektų mažųjų klausytojų galveles ir širdeles, būtinas laikas ir pakartojimai.

Visų geriausios knygos yra tos, kurias vaikai prašo skaityti daug daug kartų. Jos žadina smalsumą, kelia norą klausinėti, generuoti naujas idėjas. Jeigu mažieji kalba apie jiems patikusią istoriją, ji verta komplimentų.

 

*****

Pasakų laikas – ne tik nuostabus būdas bendrauti su vaikais, bet ir puiki galimybė suteikti jiems įvairių žinių, skatinti mąstymą, plėsti žodyną, lavinti atmintį, puoselėti kūrybiškumą. Tai geras metas megzti tvirtą emocinį ryšį tarp pasakotojo (jūsų) ir klausytojo (vaiko).

Kiekviena TERAPINĖ PASAKA turi kokią nors konkrečią paskirtį, pavyzdžiui:

 • labiau pažinti save ir kitus,
 • padrąsinti, sustiprinti pasitikėjimą savimi,
 • ugdyti vertybes (pvz., sąžiningumą, darbštumą, požiūrį į šeimą),
 • supažindinti su skirtingomis emocijomis (pykčiu, gėda, liūdesiu, užuojauta ir kt.),
 • išmokyti suvaldyti įvairias baimes,
 • suformuoti kažkokį įprotį (kaip saugiai pereiti gatvę ar pan.),
 • lavinti bendravimo įgūdžius,
 • padėti lengviau priimti jau įvykusį arba būsimą gyvenimo pokytį (tarkim, sesės ar brolio atsiradimą),
 • perduoti mažyliui ar mažylei kai ką labai svarbaus (pavyzdžiui: „mama ir tėtis tave myli besąlygiškai“) ir t. t.

TREČIASIS PATARIMAS – ne apie tai, ką daryti, bet apie tai, ko nedaryti:

Kai skaitydami pasaką suprasite jos paskirtį, susilaikykite nuo jos aiškinimo :) Magiškas terapinių istorijų poveikis pasireiškia tada, kai vaikai naujus dalykus atranda PATYS ir SAVAIP. Žinoma, jeigu išgirdus istoriją mažiesiems kyla klausimų ar idėjų, skatinkite juos kalbėti, išklausykite, diskutuokite pratęsdami jų mintis, tačiau jūsų interpretacija lai lieka neatskleista.

 

*****

Klausant pasakų nutinka visokiausių stebuklų: vaikus aplanko įvairios emocijos, jiems gimsta netikėtos įžvalgos, atsiranda atsakymai į rūpimus klausimus, kartais net į tokius, kurių mažieji patys dar neuždavė – nei sau, nei kitiems.

Na, ir prieš išlydėdama jus pas nekantraujančią Drūliją, pasidalysiu dar vienu pasiūlymu – išryškinkite skirtingus pasakos veikėjų charakterius savitais balsais, intonacijomis, o gal ir kūno judesiais. Mūsų vaikams šitoks skaitymo būdas itin patiko. Pamatysite – tai ne tik pradžiugins jūsų mažylius, bet ir padės jiems geriau suprasti istoriją bei lengviau ją įsiminti, skatins atkartoti ją savo žaidimuose, improvizuoti kuriant tęsinius.

 

Linkiu jums ir jūsų mažiesiems pasakiško laiko!

 

 

Atsiliepimai

Labai rekomenduoju šią nuostabią knygą visiems, kas dar jos neturi! Skaitom kasdien po kelis kartus!!! Pati pačiausia ir dukrytės mėgstamiausia :) Labai įdėmiai klauso, kai skaitom vakarais, o dienos metu labai dažnai prisimena Pelėdą ir vis ką nors apie ją papasakoja... Užburia vaikui prieinamas, suprantamas turinys, parašyta gražia sklandžia kalba. Pasakose paliečiamos labai aktualios vaikams temos (pvz., "Ne" sakymas, ar tam tikros baimės), kurios gražiai ir kūrybiškai įveikiamos (pvz., be gąsdinimų, kad jei darysi taip ar taip, nutiks kažkas blogo). Jau laukiam tęsinio ir naujų Pelėdos Drūlijos nuotykių! 

IVONA

Norėjau padėkoti už knygą. Ji tikrai turi kažkokių stebuklingų galių, nes nuo tada, kai nusipirkom, kiekvieną vakarą ją skaitom ir kartu su trijų metų sūnum vis dar esam  “užstrigę” prie pirmos pasakos – taip ji jam patinka :) Ar sūnus pavargęs, ar ne, bet Pelėda turi būti perskaityta. Ačiū, labai rekomenduoju ir linkiu, kad knyga turėtų kuo daugiau skaitytojų ;)

AGNĖ

Tikras atradimas! Knygų turime daug, tačiau dukra iškart (per rekordiškai trumpą laiką) pamilo Drūliją ir kas vakarą pageidauja būtent šių istorijų ir tempia Drūlijos knygą į lovą:) Skaitome šias pasakas kasdien jau kelis mėnesius, o dukra vis prašo dar! Klausosi labai kantriai, o baigus skaityti vis verčia puslapius ir pati pasakoja įvairios dalykus. Ji turi mėgstamiausius paveikslėlius ir mėgsta kartoti įvairias ištraukas iš pasakų.  Ši knyga padėjo dukrytei ne tik atsisakyti čiulptuko, bet ir lengviau užmigti, ypač dienos miegui.  Beje, tai vienintelė knyga, kurios skaitymo ji mielai klauso! Bandant skaityti bet kurią kitą ji verčia puslapius pirmyn, o Pelėdos knygą gali susidomėjusi išklausyti visą ir net po kelis kartus per dieną. Net mano vyras stebisi šios knygos stebuklais :) Įtraukia ne tik turinys, bet ir pateikimas - dailios iliustracijos bei vaizdi, kokybiška kalba. Taip pat smagu, kad istorijos vaikui aiškios ir aktualios, be to, pamokančios per vaikui artimą ir suprantamą pavyzdį. Mama pasakas jau moka atmintinai, o vaikas neketina jų iškeisti į kurią nors kitą knygelę… Rekomenduoju! Ačiū jums už gėrio skleidimą, už puikią knygą vakaro ritualams ir ne tik. Jau laukiam kitų Pelėdos Drūlijos istorijų :)

 

KAMILĖ

Mažylis labai mėgsta šią knygą. Jam 3 metukai ir įdomiausia knygos dalis yra, kaip Drūlija ėjo grybauti :) Labai pravertė patarimas knygoje, ką daryti, kai viskas visą dieną mažyliui yra "ne, ne ne....". Atsakymą surasite šioje knygoje :) Labai rekomenduoju.

KRISTINA

Knygelę perskaitėme, bet skaitysime ir dar ir dar :) Kiekviename sakinyje vyksta tiek daug, o pelėda Drūlija puikiai atspindi vaikų dieneles ir patarimai labai praverčia, ypatingai kai ištinka dienos NE :) Vieną rytą vai, kaip vienas sūnus trepsėdamas juokėsi NEsiaudamas NEbatų ir NEneidamas į NEdarželį :)  ir kartais reikia paieškoti pamesto daikto KAŽKUR, dažnai pas mus savo pamesto daikto kažkur ieško berniukų tėtis, tai ši pasaka puikiai prilips ir jam :) Labai linksmos istorijos, gražios ir turiningos iliustracijos, malonus liesti popierius.

AURA

Drūlija iškart tapo mylimiausia vaikų knyga. Mėgstamiausia keturių metų dukros pasaka – apie Kažkur. Gali klausyti ir klausyti. Na, o pusantrų metukų sūnui patinka visos knygos pasakos, nes jam tiesiog labai patinka pati pelėda.

AGNĖ

Kokios stebukladarės pelėdžiukės istorijos! Ši pelėdžiukė užbūrė ir terapiškai veikia ne tik mano dukrytes, bet ir mane :) Ačiū už šias istorijas!!! Tai tikrų tikriausia terapija vaikams ir mums patiems (tėvams):)

VIGA

Labai miela knyga. Gražus leidimas, istorijos vaikui labai patiko, paveikslėliai taip pat :) Rekomenduoju visiems :)

INETA

Penkiametei dukrytei labiausiai patinka pasaka apie griaustinį - kai aš skaitau, ji tyliai pašnibždom kartoja visus ištiktukus - plast paplast, šlumšt, tekšt... Dar jai labai patinka visų veikėjų vardai – nuolat klausinėja manęs, ar prisimenu, koks kieno vardas. Ir dar ji labai mėgsta ieškoti iliustracijose pasislėpusių peliukų :)

 

GIEDRĖ

Vis paskaitom su dviejų metų sūnum Drūliją - įdomu ir jam, ir man pačiai :) Sūnui labai patinka veikėjų vardai, ypač pelėdos ir voverės, ir jis labai gerai įsiminė pasaką apie "dienelę Ne".

ERNESTA

Tai nuostabi knyga, kuri labai patinka mano dukrytei, o jai dar tik 2 metukai :) Drūlijos pasakos tapo mylimiausia jos knyga, nors knygų turim labai labai daug ir kasdien daug skaitom. Mums su dukryte šiose pasakose viskas patinka! Čia viskas apgalvota iki smulkmenų: ir turinys, ir žodynas, ir piešiniai. Džiaugiuosi, kad dabar jau ne tik mes ją turime, bet ir mūsų draugai.

SVETLANA

Pelėdos Drūlijos knygą labai mėgstame – du mano sūnūs auga su Jūsų išmokytomis lopšinėmis ir žaidimais, dabar šį repertuarą dar papildė ir pasakos. Ačiū jums!

ŠARŪNĖ

Nuostabi knyga, kuri padeda vaikams susipažinti su kasdieniu pasauliu, o svarbiausia su savo jausmais, išgyvenimais, gyvenimiškomis situacijomis. Knyga su nuostabaus grožio piešiniais, kuriuos su vaiku galima aptarti, pasigrožėti, mokytis pamatyti visas smulkmenas. Skaitome kasdien, nes vis atrandame kažką naujo! Man kaip mamai labai svarbu, kad knyga būtų kokybiška, o čia kokybiškas ir žodis, ir mintis, ir piešiniai. Terapija ne tik vaikams, bet ir tėvams!

AIRIDA

Su savo vaikais kelis kartus skaitėme dar tik pirmąją pasaką. Tačiau rezultatas stebina ir džiugina jau dabar – vaikai cituoja istorijos frazes, kalba apie NEmaistą, NEbalandėlius (nes močiutė pagamino tinginių balandėlius, o vaikai tikėjosi tradicinių…) Visus tris skirtingo amžiaus vaikus istorija tikrai labai sudomino ir įtraukė.

ŠARŪNĖ

Istorijos apie pamestą gertuvę ir audrą yra skaitomos bene kasdien :) Nuostabios iliustracijos. Ačiū Jums! Dukra puikiai įsiminė visus personažų vardus :)

GIEDRĖ

Nuostabios terapines istorijos! Tinkama visokio amziaus vaikučiams! Wow, tikrai įtraukia ir sudomina, žavios iliustracijos! Mes susidraugavom su Drūlija iškart, kai pateko mums į rankas! Mano mažutei dar tik metukai ir 8 mėnesiai, bet įdemiai išklauso ir komentuoja! Jai ypač patinka pasaka apie griaustinį ir iliustracija su Drūlijos kepurėm! Linkiu visiems turėti ir dovanoti draugams! Įdomios istorijos,tikrai patraukia klausytis ir lavintis. Labai nuostabi knyga, ačiū!

ŽIVILĖ

Mano sūnui labai patinka visos knygos pasakos, pelėda Drūlija, jos draugai gyvūnai ir visi knygutėj esantys piešinukai. Vis žiūrim ir žiūrim, kokius ten grybus pelėda rinko miške :) Šią knygą jau padovanojau kelioms savo draugėms - ja labai džiaugėsi ir visos mano draugės, ir jų vaikai.

KRISTINA

Labai žaisminga knygelė. Dukra atidžiai klausosi bei su didžiausiu susidomėjimu nagrinėja iliustracijas.

VIKTORIJA

Ačiū jums už nuostabią pelėdą Drūliją. Šią knygą padovanojau savo dukrai ir sūnui (5 ir 2,5 metų amžiaus). Skaitom pasakas vakarais ir jaučiu, kad pasakos laukia ne tik vaikai, bet ir aš pati laukiu vakaro, kada galėsim skaityti šią knygą :) Laukiam tolimesnių Drūlijos nuotykių :) 

VAIDA

Be galo įdomios ir įtraukiančios terapinės pasakos mums atradimas ir puikus priminimas, kaip reikėtų elgtis kaip aplanko diena NE ir kad daiktus reikia laikyti tam skirtoje vietoje, kad netektų ieškoti KAŽKUR. Mano mažąjam ir man labai patiko istorija, kaip Drūlija išėjo grybų ieškoti. Ši pasaka turi tiek daug ištiktukų, kad tikiu, jog visi klausytojai tikrai mėgins juos atkartoti, kaip ir manasis sūnus :)

SANDRA

Noriu pagirti iliustracijas - vis neatsidžiaugiu ir vis dar ką nors naujo pamatau! Knygą skaitome kasdien prieš miegą, neseniai dviejų metų sulaukusi dukrytė vis skuba skaityti pasaką toliau, o man vis norisi dar ir paveiksliukus ilgiau patyrinėti :)

RASA

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

Kas yra terapinės pasakos ?

Terapinės pasakos – fantastiškas išradimas! Tai smagios ir žaismingos istorijos, kuriose “tarp eilučių” slypi mažiesiems klausytojams skirtos žinutės – juk kiekviena iš jų turi tam tikrą labai konkrečią paskirtį. Terapinių pasakų perduodamos žinutės stebuklingai lengvai pasiekia vaikų galveles bei širdeles ir yra gerokai patrauklesnės ir aiškesnės, negu tiesiai jiems sakomi prašymai, pasiūlymai ar nurodymai.

Terapinės pasakos – praturtina vaikų žaidimus, padeda plėtotis jų vaizduotei, skatina kūrybiškumą. Dalyvavimas stebuklingoje istorijoje leidžia vaikams glaudžiau susitapanti su pasakų veikėjais ir kartu su jais daryti svarbius atradimus.

Šios knygos pasakų turinys skirtas Emocinio, Socialinio bei Kalbinio intelekto lavinimui.

Pasakų laikas – ne tik nuostabus būdas bendrauti su vaikais, bet ir puiki galimybė suteikti jiems įvairių žinių, skatinti mąstymą ir kalbos raidą, plėsti žodyną, lavinti atmintį, puoselėti kūrybiškumą. Tai geras metas megzti tvirtą emocinį ryšį tarp pasakotojo (Jūsų) ir klausytojo (vaiko).

Inga Narijauskienė

Drūlijos nuotykius užrašė

Inga Narijauskienė

Pelėda Drūlija daugybę metų jaukiai gyvena mūsų namuose. Ji gimė istorijose, kurias kasdien sekėme savo mažiems vaikams. Dabar dukra ir sūnus jau suaugę, tačiau Drūlija iki šiol prisimenama ir mylima kaip pati tikriausia šeimos narė. Vienos pasakos atsirasdavo spontaniškai, čia pat reaguojant į mažųjų išgyvenimus, jų elgesį, patirtis ar nutikusius įvykius. Kitos būdavo kuriamos iš anksto –­ ­tuomet kruopščiai apgalvodavom turinį, siekdami kuo įdomiau, linksmiau ir patraukliau pateikti tai, kas mums atrodė labai svarbu.

Noras užrašyti nors keletą Drūlijos pasakų kirbėjo jau seniai. Daug metų vedu užsiėmimus studijoje “Mamų Dainos” ir bendraudama su mamomis, tėčiais ir jų vaikais dažnai pagalvodavau: “o štai šitoje situacijoje labai praverstų mūsų Drūlija...” Juk mažylius auginančiose šeimose dažnai kyla tie patys ar labai panašūs klausimai - na, pavyzdžiui, laikas nuo laiko į svečius nekviesta užsuka diena NE! Ir tada mes galime padėti vaikams išmokti lengviau atsisveikinti su atėjusia NE nuotaika – tiesiog papasakoti jiems, kaip tai padarė pelėda Drūlija :)

Man atrodo, kad PASAKŲ LAIKAS yra ypatingas, stebuklingas bendravimo su vaikais būdas – tuo metu mes galim  perduoti jiems įvairiausias svarbias žinias kartu su meile, džiaugsmu, švelnumu ir smagiais nuotykiais :)

Drūlijos nuotykius nupiešė

Justė Maldžiūnaitė

Aš esu Justė, kuri piešia. Piešti man gera, kartais tiesiog negaliu nepiešti… 

Ir dar man labai smagu būti su vaikais – man atrodo, kad buvime su vaikais slypi didelė šviesa ir teigiamos emocijos. 

Taigi, ir piešti man smagiausia vaikams arba kartu su vaikais.

Kai aš susipažinau su Drūlija, mintyse iškart pradėjau įsivaizduoti šią žavią pelėdą ir jos gyvenimą: pamačiau Drūlijos namus ir čia esančius daiktus, pamačiau, kaip atrodo pelėda ir jos draugai, kokios spalvos yra pelėdos plunksnos, dramblio oda ir voveraitės kailiukas, pamačiau Drūlijos senelių portretą, jos kojines, muilą, kempinę, grybus, muses ir saulės spindulėlius... Drūlijos pasaulyje visko buvo tiek daug, kad man beliko tik smalsiai dairytis ir kuo greičiau griebti dažus ir teptuką! 

Justė Maldžiūnaitė

Laukiame jūsų atsiliepinų ir klausimų !

el. paštu  labas@drulija.lt

telefonu  +370 698 06797 (Inga)

fb:@Drulija

Daugiau apie studiją “Mamų Dainos”: www.mamudainos.lt 

Parašykite e-pašto adresą, kuriuo jums galėsiu atsakyti